top of page

OTOMATİK PAKET AYIRICI TESİSİ

  • Cips, bisküvi, ekmek vb. gibi kuru gıda paketleri ayırma

  • Süt, meyve suyu, ayran vb. gibi sıvı gıda paketleri ayırma

  • Farklı kapasitelerde üretim

  • Düşük işletme maliyetleri için enerji verimli tasarım

  • Zorlu uygulamalar için sağlam, dayanıklı yapı

 

Paketli ürünlerin ambalajından ayrıştırma uygulamaları için Otomatik Paket Ayırıcı Tesisi;


Otomatik Paket Ayırma , oluklu kartonlar, plastik şişeler veya metal kutular içinde paketlenmiş, spesifikasyon dışı, tarihi geçmiş veya yanlış etiketlenmiş ürünleri ayırmak için idealdir. Çöp sahası kısıtlamaları ve ürün imha sorunları nedeniyle, bu devrim niteliğindeki Turbo Paket Ayırıcı, kuru veya sıvı ürünlerin ambalajlarından %99’a kadarını geri kazanma kabiliyetine sahiptir. Böylece atık bertaraf maliyetlerini önemli ölçüde azaltır ve ürün ile ambalajın geri dönüştürülmesini sağlayabilirsiniz.

 

Paket ayrıma tesisi, mutfak, otel, restoran yemek atıkları, anaerobik çürütme tesisleri için iyi bir çözüm ortağıdır. Paket Ayırıcı hem biyolojik olarak parçalanabilen hem de biyolojik olarak parçalanamayan torbaları ve yabancı maddeleri %99’a varan verimle uzaklaştırarak organikleri çürütme tanklarına beslemek üzere ayırır.

 

Genel olarak, Otomatik Paket Ayırma Tesisi modelleri oldukça esnektir. Cips Paketi Ayırma Tesisi, Çay Paketi Ayırma Tesisi, Bisküvi Paketi Ayırma Tesisi, Süt Paketi Ayırma Tesisi, Meyve Suyu Paketi Ayırma Tesisi, Otomatik Paket Ayırma Tesisi, Paket Ayırma Tesisi, Alçıpan Ayırma Tesisi, Ambalaj Ayırma Tesisi gibi birçok farklı geri dönüşüm uygulamalarında kullanılabilir.

Otomatik Paket Ayırıcı Tesisi avantajları;


Otomatik Paket Ayırma Tesisi, belirli ürünleri yeniden paketleme ve yeniden kullanım için ayırmak üzere tasarlanmıştır. Çay, bulundukları poşetlerden çıkarılabilir ve iyi bir maliyet tasarrufu ile üretime geri döndürülebilir. Şeker gibi eşit derecede kuru maddeler poşetlerden çıkarılabilir. Malzeme ve ambalajı olarak ayrılabilir. Tütünler, tamamen paketlendiğinde bile sigaradan çıkarılabilir.

Paket Ayırıcı, plastik poşetler, plastik şişeler, TetraPaklar, Metal kutular, plastik kaplar, karton, folyo ve daha fazlası dahil olmak üzere sert ve yumuşak ambalajlardan ayrılmak üzere paketlenmiş ürünleri işleyebilir. Verimliliği artırmak için değişken hızlı bir sürücü ile donatılmıştır. Sistem hem iç hem de dış mekanlara kurulabilir.

Biyobozunur torbalar anaerobik çürütme işlemi sırasında ayrışmazlar, bu da pompaların, vidalı konveyörlerin tıkanmasına ve çürütme tanklarında değerli yer kaplamasına neden olur. MT, çift helezonlu besleme konveyörü, bantlı konveyör ve az bakım gerektiren geri kazanılmış organik madde pompalama sistemi dahil olmak üzere komple sistemi tedarik eder. Gerekirse bir ayrıştırılmış kuru malzeme konveyörü de temin edilebilir. Otomatik Paket Ayırıcı bir platform üzerine monte edilmiştir ve zemine monte bir elektrik panosunda bulunan dokunmatik plc kontrolleri içerir.

 

Sürekli çalışma için tasarlanmış Otomatik Paket Ayırıcı Tesisleri;


Paket Ayırıcı makinesinin, paketten çıkarma sistemi ile, plastik şişeler ve diğer kaplardan çıkarılabilen ürünler şu şekildedir; Süt, limonata, kola, su, deodorant, şampuan, glikoz içecekleri, çamaşır suyu, saç kremi, sıvı sabun, soslar, sıvı yağ, deterjan, peynir, makarna, kek, bakliyat, yoğurt, karbonatlı içecekler, meyve suları vb. gibi.

Atık alçı levhaların çöp sahasına atılmasını kısıtlamak için yapılan değişiklikleri takiben, alçı endüstrisinin her yıl üretilen alçı levha atığının üstesinden gelmek için bir alternatife ihtiyacı var. Alçıyı desteğinden ayırmanın geleneksel yolu, eleklerle birlikte çekiçli değirmenleri kullanmaktır, alçıpan, bu da maliyetlidir ve yüksek oranda toz üretir. MT, istenmeyen, hasarlı ve hurda alçı malzemeleri için yeniden işleme çözümleri sunar.

Otomatik Paket Ayırıcı, alçı geri kazanım sistemi, alçıyı karton ve kâğıt destekten ayırmada kullanım için idealdir. Hem ayrılmış alçı hem de kâğıt daha sonra sırasıyla geri dönüşüm için gönderilebilir. %99’a varan verimlilikle süreç, atık bertaraf maliyetlerini önemli ölçüde azaltır.

mAKİNE ÖZELLİKLERİ

Toplam Gerekli Güç: 50 kW (Kapasiteye göre değişir)
Ambalajlar için: Otomatik Yatay Balya Presi (Opsiyonel)
Ayıklama Masası: Mevcut
Metal Dedektörü: Mevcut
Sıvı Ambalaj Ayırma: Mevcut
Kuru Ambalaj Ayırma: Mevcut
Paslanmaz çelik tasarım (Opsiyonel)
Kapasite: 1–2–5 t/s

OTOMATİK PAKET AYIRICI TESİSİ