top of page

​YBS SAMAN PRES BALYA MAKİNESİ

• Manuel Poşet takma sistemi
• Kompakt ve sağlam tasarım
• Güçlü sıkıştırma sistemi
• Sürekli besleme ile kesintisiz çalışma
• PLC ile kontrol edilebilme

Hacimli tarım ürünlerini sıkıştırmak için, YBS Serisi Saman Balya Presleri;


Saman Balya Presi ve Torbalama Presimizin, ana kullanımlarından biri gevşek malzemeleri balyalamaktır. Hacimli, talaş, paçavra, fıstık kabuğu, pirinç kabuğu, pamuk çekirdeği, parçalanmış hurma dalı, tekstil atıkları vb. gibi kuru atıklarla başa çıkmak zordur. YBS Saman Balya Preslerimizde bu atıklarınızı kolayca balyalayabilirsiniz.

YBS Serisi Saman Balya Presleri avantajları;


Saman Balya Presi Yarı otomatik torbalama sistemi ile sürekli dışarı itme tipini benimser. Tam otomatik kontrol ile, yüksek verimlilik sağlar, işçilik maliyetinden, nakliye maliyetinden, stok maliyetinden ve yerden tasarruf etmenizi sağlar. Balya boyutu ve balya ağırlığı özel gereksinimlerinize göre üretilebilir. Saman Balya Presi ​Çıkış kapasitesi saatte 5-25 ton arasında değişir. Balya ağırlığı balya başına 50-500 kg’a kadar olabilir. PLC sistemi besleme olmadığında makineyi otomatik olarak durdurur.

Sürekli çalışma için tasarlanmış tam otomatik saman balya pres makinesi;


Ağırlıklı olarak tarım sektöründe kullanılan Saman Balya Preslerimiz, hurma dalı, saman, buğday, yonca, kıyılmış saman, tekstil atıkları gibi her türlü kuru atığı presleyebilir. Atıklar konveyör veya helezon ile balya haznesine beslenir, daha sonra yan silindir, ayarlanan sınıra kadar birkaç kez bastırır. Ardından ana silindir yeterli basınca geldiğinde balyayı otomatik olarak dışarı iter. Operatörün çıkış kısmına takmış olduğu, dokuma bir torba veya plastik torbalara doldurur ve bu şekilde balyalama işlemi tamamen bitirilir.

mAKİNE ÖZELLİKLERİ

YBS50 SAMAN BALYA PRES MAKİNESİ

Pres Gücü: 50 ton
Gerekli Güç: 15 kW
Balya Ölçüsü: 500 x 500 x 500 mm
Balya Ağırlığı: 30-50 kg

YBS90 SAMAN BALYA PRES MAKİNESİ

Pres Gücü: 90 ton
Gerekli Güç: 30 kW
Balya Ölçüsü: 700 x 700 x 700 mm
Balya Ağırlığı: 30-50 kg

Saman Pres Makinesi - Pres Makineleri Straw Press Machine - Press Machines

​YBS SAMAN PRES BALYA MAKİNESİ