top of page

​STERIBER TIBBİ ATIK İMHA MAKİNESİ

  • Tıbbi atıkların evsel atığa dönüştürülmesi için

  • Kompakt ve sağlam çift şaftlı kırıcı tasarımı

  • 316L paslanmaz çelik kap

  • Yüksek kullanılabilirlik ve proses kararlılığı

  • Gelişmiş PLC otomasyon sistemi

  • Farklı kapasitelerde üretim

  • Önden ve sondan parçalamalı sistemler

 

Tıbbi atık bertaraf uygulamaları için, STERİBER Sterilizasyon & Parçalayıcı;


Entegre Tıbbi Atık Sterilizasyon ve Parçalama Makinesi STERİBER, diyaliz merkezleri, laboratuvarlar, klinikler ve hastaneler için uygun 20, 30, 70 ve 100 kg/s kapasiteli modelleri içermektedir. Çevre dostu yakmadan yüksek teknolojiye sahip bu sağlık tesisleri, biyomedikal atık bertaraf maliyetlerini düşürürken, tüm süreç akuple tek bir kapta yapıldığından çapraz kontaminasyon riskini en aza indirir.

 

PLC tarafından kontrol edilen parçalayıcı, bıçakların sıkışmasını önleyen yazılımı sayesinde ters yönde dönüş yaparak, olası sıkışmaları giderir. STERİBER Medikal Atık Kırma Makinesi modelleri oldukça esnektir. Cerrahi atık parçalama makinesi, tıbbi atık parçalama makinesi, medikal atık parçalama makinesi, biyolojik atık parçalama makinesi, kan tüpleri parçalama makinesi, idrar kapları parçalama makinesi, paslanmaz çelik parçalama makinesi, diyalizör parçalama makinesi, şırınga parçalama makinesi, biyomedikal atık parçalama makinesi ve sert seramik parçalama makinesi gibi çok daha fazla farklı parçalama uygulamalarında kullanılabilir.

STERİBER Tıbbi Atık Sterilizasyon ve İmha Makinesi avantajları;


Tıbbi atık sterilizasyon ve parçalama makinesi modellerimiz, son derece bulaşıcı hastane atıklarını yerinde işlemek için zararlı maddeler yaymadan yalnızca buhar ve elektrik kullanır. Kapının açılıp kapanması, parçalama ve sterilizasyon aşamaları dahil tüm süreç otomatiktir. Kapasiteye bağlı olarak, klinik atık bertaraf makinesinde işlenebilen 150 kg’a kadar tıbbi atık ile toplam döngü süresi 15-35 dakika kadar hızlı olabilir.

Sürekli çalışma için tasarlanmış, STERİBER Tıbbi Atık Parçalama ve Sterilizasyon Makinesi;


STERİBER Medikal Atık Kırıcısında, parçalandıktan sonra atık steril hale gelmiştir. Parçalama, buharın tüm atığa nüfus edilmesini arttırmasından dolayı önemlidir ve sterilizasyon sonuçlarını büyük oranda etkiler. Atığın sıvı bileşenleri buharlaştırılır, yeniden yoğunlaştırılır ve bir kanalizasyona boşaltılır. Tıbbi atık; Parçalanmış, toksik olmayan, kuru ve büyük ölçüde katıdır. Bu nedenle belediye atığı olarak bertaraf edilmesi güvenlidir. Yüksek dereceli 316L paslanmaz çelik kap, Basınçlı Ekipman Direktifine uygundur. Atık boyutunu ve hacmini azaltmak için çift yönde dönebilen güçlü parçalama, kırma bıçaklarına sahip motor tahrikli bir şaft ile donatılmıştır. Kapı otomatik kilitleme mekanizması ile donatılmıştır.

mAKİNE ÖZELLİKLERİ

ÖNDEN PARÇALAMALI TIBBİ ATIK STERİLİZASYON VE İMHA MAKİNESİ

Gerekli Güçler: 20 / 30 / 35 kW
Buhar Basıncı: 8 (max.)
Ortalama Atık Yoğunluğu: 100-150 kg/m3
Sterilizasyon Verimliliği: 8Log10
Ortalama Döngü Süresi: 30 / 45 / 60 dk
Sterilizasyon Kapasitesi: 20 / 30 / 40 / 80 / 100 / 150 / 200 / 300 kg/saat

SONDAN PARÇALAMALI TIBBİ ATIK STERİLİZASYON VE İMHA MAKİNESİ

Gerekli Güçler: 15 / 20 / 30 / 35 kW
Buhar Basıncı: 8 (max.)
Ortalama Atık Yoğunluğu: 100-150 kg/m3
Sterilizasyon Verimliliği: 8Log10
Ortalama Döngü Süresi: 30 / 45 / 60 dk
Sterilizasyon Kapasitesi: 20 / 30 / 40 / 80 / 100 / 150 / 200 / 300 kg/saat

​STERIBER TIBBİ ATIK İMHA MAKİNESİ