top of page

​MANYETİK METAL SEPERATÖRÜ

  • 7/24 sürekli çalışmaya uyarlanmış yüksek manyetik alan aralığına sahip

  • Her tür bantlı konveyöre uyarlanabilir

  • Mıknatıs ayırıcının uzun hizmet ömrünü sağlayan yapı

  • Konveyör bant genişliğine ve hızına optimum uyum

  • İstenilen uzunluklarda besleme konveyörü

  • Kolay değiştirilebilir kesici bıçaklar

Sürekli çalışma için tasarlanmış Manyetik ve Elektromanyetik Metal Seperatörleri;


​MANYETİK METAL SEPERATÖRÜ; Merkezi mıknatıs, taşıma bandındaki atık akışına yönelik manyetik alanı oluşturur. Zıt polarite ile mıknatıslanan demir malzemeler mıknatıs tarafından çekilir ve böylece atık akışından çıkarılır. Ayırıcının çıkarma bandı, çekilen demirli metali boşaltma noktasına doğru iten enine takozlarla donatılmıştır. Burada, manyetik alanın yoğunluğu yavaş yavaş metal salınımını kolaylaştıracak şekilde azalır. Ayırıcının çekim kuvveti, aşağıdakiler gibi birçok faktöre bağlı olarak değişir:

Kaldırılacak Fe malzemesinin türü;


Fe metallerinin şekli ve boyutu (silindirik/küresel/düz);
Ekstrakte edilecek Fe metallerinin ağırlık/hacim oranı;
İnert işlem malzemesinin boyutu ile Fe metalinin boyutu arasındaki oran;

Bir bant üstü elektromanyetik ayırıcı tipik olarak bir taşıma bandı veya titreşimli bir besleyici üzerine monte edilir veya asılır. Malzeme akışının altına çapraz olarak (çapraz olarak) veya buna paralel olarak (hat içi) monte edilebilir

Metal ayırma uygulamaları için Manyetik ve Elektromanyetik Metal Seperatörü;


Bant üstü mıknatıslar, demirli metali ayırmak için konveyörler üzerine asılır. Kalıcı mıknatıs ve elektromanyetik tasarımlar olarak mevcuttur. Üretim tekniklerine ve mıknatıs teknolojisine yapılan son yatırımlar, en yüksek performans seviyelerine sahip en kapsamlı bant üstü manyetik seperatörleri yelpazesini sunmamızı sağladı. Farklı yoğunluklarda manyetik alanlar oluşturan iki tür kalıcı mıknatıs vardır.

Genel olarak, Manyetik Metal Seperatörü, Metal Seperatörü, Metal Ayırıcı, Metal Ayrıştırma Makinesi, Hurda Metal Ayırıcı, Elektromanyetik Metal Seperatörü, Elektromanyetik Metal Ayırıcı, Elektromanyetik Metal Ayrıştırma Makinesi gibi çok daha fazla farklı geri dönüşüm uygulamalarında kullanılabilir.

 

Ferrit Mıknatıslar;


Daha fazla alan derinliği sunarlar ve konveyör bandından çok uzak mesafelerde bile verimli bir şekilde çalışırlar. Tipik olarak, ayrılacak işlenmiş demirli malzemenin boyutu 30 mm’nin üzerinde olduğunda kullanılırlar. En iyi kalite ve fiyat oranına sahiptir.

 

Neodyum Mıknatıslar;


Fe mıknatıslardan önemli ölçüde daha güçlüdürler ve bu nedenle demir içeren malzemelerin çıkarılması için maksimum indüksiyonu garanti ederler. Taşıma bandından kısa mesafelerde çalışırken en iyi şekilde çalışırlar. Çıkarılacak işlenmiş demirli malzeme daha küçük boyutta olduğunda kullanımları önerilir.

Manyetik Metal Seperatörü avantajları;
Kalıcı manyetik bant üstü metal ayırıcılar ve elektromanyetik metal ayırıcılar, istenmeyen metallerin konveyörlerden uzaklaştırılması için kullanılır. Bant üstü metal seperatörler; ana manyetik blok, bant üstü ayırıcı, bant halkası, motor ve manyetik izolasyonlu çelik şaseden oluşmaktadır. MS ve EMS serisi manyetik seperatörlerin çelik şasesi manyetik izolasyonludur ve istenmeyen metalleri etrafına çekmez. Uygulamaya bağlı olarak farklı kapasitelerde üretilmektedir.

mAKİNE ÖZELLİKLERİ

Elektromanyetik Metal Seperatörü özellikleri neler?
Bant üstü askılı tip tasarım
Manuel veya otomatik temizlemeli seçenekler
Yüksek menzil ve manyetik alan gücüne sahip manyetik mıknatıs
Düşük işletme maliyeti, kalıcı mıknatıs elektrik enerjisi tüketmez
Büyük Fe metal parçalarının çıkarılması (ağırlık 1-50/60 Kg),
Daha büyük boyutlardaki (250 mm’den fazla) proses malzemeleriyle çalışmak,
Daha geniş (1.000 mm’den fazla) ve daha hızlı (4 mt/sn) konveyör bantların üzerine monte edilir.

Metal Seperatörler - Manyetik Metal Seperatörü  Metal Separators - Magnetic Metal Separator

​MANYETİK METAL SEPERATÖRÜ