top of page
EDDY CURRENT SEPARATOR - Cerrent Separator
  • Demir dışı metalleri ayırma

  • Ultra yüksek frekanslı rotor

  • Yüksek kullanılabilirlik ve proses kararlılığı

  • Düşük gürültü ve toz emisyonları

​​

Demir dışı metalleri ayırma uygulamaları için, Eddy Current Seperatör;


Demir dışı metallerin geri kazanılması, her geri dönüşüm sisteminin ekonomik temelidir. Eksantrik kutup sistemine sahip Eddy Current Seperatörlerimiz bu gereksinimi en iyi şekilde karşılar. Aynı zamanda yüksek çekiş hacimleri ve dayanıklılıkları ile ön plandadırlar. Çeşitli parçalama, ezme, sınıflandırma ve manyetik ayırma gibi işlemlerin ardından, Eddy Current Ayırıcılarımız, alüminyum, bakır, çinko veya pirinç içeren temiz, demir dışı metal karışımlarının geri kazanılmasını kolaylaştırır.

Temel yapısında bir Eddy Current Seperatör, besleme ucunda tahrik edilen kısa bir bant uzantısından oluşur. Boşaltma kafa kasnağında hızlı dönen kalıcı mıknatıs sistemi bulunmaktadır. Dönerken bu kutup sistemi yüksek frekanslı, alternatif manyetik alanlar üretir. Bu da iletken demir dışı metal parçalarda güçlü girdap akımlarına neden olur. Bu malzemeler dış alanlara zıt olarak kendi manyetik alanlarını yaratırlar. Demir dışı parçalar, kuvvet impulsu nedeniyle kalan malzeme akışından yönlendirilir. MT tarafından geliştirilen eksantrik rotor sistemi, en yüksek verimliliği, diğer bir deyişle optimum ayırma ve uzun ömürlü çalışmayı garanti eder.

Genel olarak, Eddy Current Seperatör modelleri oldukça esnektir. Eddy Akımı Ayırıcı, Eddy Current Ayırıcı, Alüminyum Ayırıcı, Alüminyum Ayrıştırma, Eddy Current Manyetik Ayırıcı gibi çok daha fazla farklı geri dönüşüm uygulamalarında kullanılabilir.

Eddy Akımı Ayırıcı avantajları;


Eddy Current Ayırıcıların baş kasnağına eksantrik olarak yerleştirilmiş manyetik kutup sistemi, tam olarak malzemenin en büyük kuvvet etkisinin yaşadığı alanda yoğunlaştırır. Konveyör bandın boşaltma noktasında bulunur. Kutup sisteminin ayarlanabilir olması bu pozisyonun mevcut besleme malzemesine göre en uygun şekilde yapılandırılmasını sağlar. Öyle ki boşaltma parabolünü mümkün olan en büyük ölçüde etkiler ve böylece kuvvet etkisi daha da yoğunlaşır.

Konsantrik kutup sistemlerinde manyetik alanın etkisi genellikle çok erken başlar, yani demir dışı parçacıklar manyetik alandan çok erken ayrılır ve bu nedenle yetersiz yönlendirilir. Öte yandan, eksantrik kutup sistemi, manyetik alanın etkisinin sadece ayrılma anında en yüksek düzeyde olmasını ve konveyör tamburunun diğer noktalarında bir alan oluşturulmamasını sağlar. Artık demir metaller baş kasnağın bu bölgelerine yapışmaz, bu da bant ve tambur kabuğundaki aşınmayı minimuma indirir. Bu da eş merkezli sistem için önemli bir farktır.

 

Sürekli çalışma için tasarlanmış Eddy Current Ayırıcılar;


Eddy Current Seperatörlerimizde, neodimiyum-demir-bor mıknatıslar, ince bir taşıma bandı ve kompozit fiber malzemelerden yapılmış elektriksel olarak iletken olmayan bir tambur kabuğu kullanarak olağanüstü ayırma sonuçları elde ediyoruz. Bunlar maksimum alan gücü ve dolayısıyla hassas, verimli sınıflandırma sağlar. MT olarak ihtiyaçlarınız için mükemmel, uygun maliyetli Eddy Current Seperatör çözümleri sunuyoruz.

​EDDY CURRENT SEPERATÖR

mAKİNE ÖZELLİKLERİ

Bant Genişliği: 1000 / 1200 / 2000 mm
Hızlı konveyör bant değişimi
Kolay bakım erişimi
Kompakt ve sağlam tasarım
Doğrudan tahrikli rotor ve doğrudan tahrikli konveyör