top of page

​AYIKLAMA PLATFORMU

  • Ambalaj atıklarının ayıklanmasında

  • Kompakt ve sağlam tasarım

  • Açık veya kapalı ayıklama platformu

  • Farklı kapasitelerde üretim

​​

Manuel ayıklama uygulamaları için, Ayıklama Platformu;


Manuel Ayıklama Platformu, atık yönetim ekipmanı sisteminde vazgeçilmez bir süreçtir. Manuel ayırma istasyonu, çoğunlukla çöp işleme hattının makine tarafından ayrıştırılamayan parçaları için kullanılır ve genellikle tromel elekten önce büyük parçaları ayırmak için kullanılır. Ayırma operatörleri, geniş ve aydınlık ayırma odasında çöp ayırma işlemlerini yürütür. Ayırma platformu, ayırma personelinin iyi bir çalışma ortamında çalışmasını sağlamak için iyi bir havalandırma ve klima cihazları ile donatılmıştır.

 

Genel olarak, Ayırma Platformu modelleri oldukça esnektir. Manuel Ayırma Platformu, Ayırma Platformu, Ayıklama Platformu, Manuel Ayıklama Platformu, Manuel Ayrıştırma Tesisi, Ayıklama Tesisi, Ayırma Tesisi, Geri Dönüşüm Tesisi Ayıklama Hattı gibi çok daha fazla farklı geri dönüşüm uygulamalarında kullanılabilir.

Ayıklama Platformu avantajları;


Ayıklama odasında temiz hava sağlayabilen, sterilizasyon ve negatif oksijen koşulları oluşturabilen taze hava havalandırma sistemi bulunmaktadır. Bu sisteminin hava çıkışı, manuel ayırma odasındaki her bir ayırma istasyonunun hemen üzerinde konumlandırılır. Bu sayede operatörün çalışma ortamı daha iyi olacaktır.

Manuel Ayırma İstasyonu kapasiteye göre ayarlanabilir. Ayırma personeli, bantlı konveyörün her iki ucunda durur ve ayırma personelinin sırtı, koridor ile duvardan uzaktadır. Ayıklanan malzemeler manuel olarak bacaya atılır ve buradan ayırma odasının alt kısmına düşer. Alt kısım bir konteyner veya sepet ile donatılabilir, böylece atılan malzemeler bu konteynere düşer. Bu tasarım yöntemi, kişi ile ayıklanan atıklar arasındaki mesafeyi arttırmakta ve geleneksel tasarım yönteminde ayrıştırılan atıkların yaydığı kokunun insan sağlığı üzerindeki etkisini büyük ölçüde ortadan kaldırmaktadır.

Ayırma odasının ortasında, manuel ayırma için uygun olan yatay bir malzeme taşıma konveyörü vardır. Konveyörün genişliği, işlem hacmine göre tasarlanabilir ve atıkların tasnif etkisini etkilemeyecek ideal ölçülerdedir. Ayırma odası, ısı yalıtımı ferah ve aydınlıktır. Ayırma personeli için rahat bir çalışma ortamı sağlar. Ayrıştırma Odası, bir dizi geniş ve parlak cam pencere ile donatılmıştır. Personelin çok yoğun olduğu tasnif odasında en az iki dış kapı mevcuttur. Ayırma platformu, betonarme bir yapı olarak veya üzerine kaymayı önleyici desen plakaları serilmiş çelik platform olarak üretilmektedir.

 

Yük taşıma gereksinimleri, konveyör ekipmanının, ayıklama işçilerinin ve bakım personelinin ağırlığını taşımak üzere tasarlanır.

Sürekli çalışma için tasarlanmış Manuel Ayıklama Platformları;
Besleme sisteminin sonunda işçiler için, yorgan, ağaç kütüğü, uzun çubuklar, tuğla, taşlar vb. gibi büyük katı atıkları toplayacakları bir manuel ayırma platformu bulunmaktadır. Tüm atık geri dönüşüm tesisleri için, ayırma oranını artırabilen ve hizmet ömrünü uzatabilen, manuel ayırma platformları tasarlayıp, üretiyoruz.

MAKİNE ÖZELLİKLERİ

AYIKLAMA PLATFORMU
Baca Sayısı: 2×2 / 2×3 / 2×4 / 2×5 / 2×6 / 2×8 / 2×10/ 2×12 adet
Platform Tipi: Açık veya kapalı
Ayrıştırma Konveyörü Genişliği: 800 / 1200 mm
Besleme Konveyörü: Zeminden, Zemin üzerinde
Boşaltma Sepeti: Opsiyonel
Merdiven Sayısı: 2 adet

​AYIKLAMA PLATFORMU